..................Pomylone słowa składają sie na cud wiersza, pomyleni ludzie składają sie na cud tego świata
Matylda Agnieszka Kacprzyk

Klinika kukieł Agnieszka Kacprzyk
Polowanie Na Niebieskie Migdały


Blog > Komentarze do wpisu

Moje myśli cwałujące

Perspektywa długiego weekendu jest boska. Dla ciała, snu, dla głowy też. Ale gdy nie ma pośpiechu, pracy, kołowrotku codzienności, wtedy moje myśli schodzą na manowce, a ja je gonię, ja je zbieram. One zaś pasą się na bezkresnej łące wyobraźni, lenią się i próżnują.

Gdy mam więcej wolnego, dopada mnie niepokój. Muszę zacząć pisać, potrzebuję tego, żeby moje myśli nie rozpełzły się, nie rozlały.
Wolę gdy cwałują twórczo:)
Niestety sama nie wiem, czego chcę. Poszukuję w głowie odpowiedzi, tropię to, co najbardziej mnie nurtuje. Dziś potrzebuję magii.

Czytam "Poniedziałkowe dzieci" Patti Smith. Kiedy wczoraj w księgarni wzięłam tę książkę do ręki, wiedziałam, że muszę ją mieć. Lubię to uczucie całkowitej pewności - bez momentu wahania się, racjonalizowania, chłodnego kalkulowania. Z pisaniem jest podobnie - muszę wiedzieć na pewno. Na razie szukam, coś zaczynam, porzucam i czekam, choć czekać  nie umiem.

A to migawka ze przedpołudniowego spaceru


czwartek, 01 listopada 2012, leelooo

Polecane wpisy

  • I tu

    https://www.facebook.com/chuliganica/

  • Co nieco

    co nieco mnie tu: www.chuliganica.wordpress.com

  • Ostatni wpis

    A nie mówiłam, że dzieją się rzeczy przedziwne? Jeszcze rano nie wyobrażałam sobie tego pożegnania, a teraz wydaje mi się to tak naturalne, jakby od tego pożegn

Komentarze
2012/11/02 08:56:53
Ja zaczelam dziesiatki ksiazek, zadnej nie pociagnelam dlugo, po prostu nie mam na tyle wytrwalosci, zapalu i chyba talentu :P

Slyszalam, ze u Was juz zimno, po ubrankach widze, ze tak. Fajne zywe kolory tego zdjecia zupelnie przeciwstawiaja sie ponurosci listopada.
-
2012/11/02 15:31:05
Pysznie!
-
2012/11/03 19:51:34
"Poniedziałkowe dzieci" przeczytałam w jedno popołudnie. Nie sądziłam, że z Patti taka dobra pisarka, chociaż patrząc po jej piosenkach, to nie ma się co dziwić ("Jesus died for somebody's sins, but not mine" :) ) jak tam ciążowe perypetie? prowadzisz nadal blog ciążowy jak z Groszkiem?