..................Pomylone słowa składają sie na cud wiersza, pomyleni ludzie składają sie na cud tego świata
Matylda Agnieszka Kacprzyk

Klinika kukieł Agnieszka Kacprzyk
Polowanie Na Niebieskie Migdały


Blog > Komentarze do wpisu

Bezlitosna selekcja weekendowych zdarzeń

Nie da rady napisać o wszystkim.
W bezlitosnej selekcji tego weekendu, wygrała niedziela.
Żeby było bardziej przewrotnie, zacznę od końca.

Obejrzałam Bestie z Południowych Krain. Dla mnie to film o mocy, o przemijaniu, o tym, że jesteśmy niczym i wszystkim jednocześnie. Pyłkiem i jądrem wszechświata zarazem.
- Wszyscy tracą to, z czego powstają. Dzielni ludzie się temu przyglądają. - mówi sześcioletnia Hushpuppy, czuwając przy umierającym ojcu.

Piękna opowieść o dorastaniu do rzeczy ostatecznych, o buncie wobec jakiegokolwiek "trzeba", poza jednym najważniejszym: trzeba żyć.

To film, który dociera we mnie do tego, co najgłębiej, wywraca na wierzch wszystko, co na dnie. Nie ronię na nim jednej dyskretnej łzy, ale dławię szloch, a potem opuszczam kino chyłkiem, chowając zapuchnięte powieki pod ogromnym kapturem. 

Ale zanim poszłam na Bestie, był jeszcze dzień i pyszny poranek w babskim gronie. Prezeska KGM-u oraz Playschool - Pracowni na Piętrze, czyli Tymisiowa, czyli Marta Niedźwiedź, bo nie ma co tu dłużej ukrywać tożsamości:)  zorganizowała dziś jesienne wietrzenie szafy.
Spotkałyśmy się na Dąbrowszczaków cztery przy porannej kawie w gronie nowym, ciekawym i (sic!) inspirującym. Spędziłyśmy tam dwie
urocze godziny, z których poza fajnym gadaniem wyniosłam dwa ciuchy i czapkę autorstwa Agaty B.

Był jeszcze wieczór i przelotne Kulturkowe spotkanie oraz wernisaż w Galerii na Piętrze. Zamieniłam kilka słów z Ulą i Adrianem i dezerterując z after party, popędziłam w domowe pielesze.

A teraz jest noc i idę spać.
Dobrych snów Kochani!


Agata, Marta i Lidka oraz mały ZachariaszPani Prezes


Antek zajada ciacha

w obiektywie Marty

Marta, Lidka, Monika, Ola i Iwa Ż


W czapce Agaty BoreckiejW obiektywie Antka


"Mamoo! Nie wypuszczę Cię!"
A ja po drugiej stronie drzwi:)
niedziela, 25 listopada 2012, leelooo

Polecane wpisy

  • I tu

    https://www.facebook.com/chuliganica/

  • Co nieco

    co nieco mnie tu: www.chuliganica.wordpress.com

  • Ostatni wpis

    A nie mówiłam, że dzieją się rzeczy przedziwne? Jeszcze rano nie wyobrażałam sobie tego pożegnania, a teraz wydaje mi się to tak naturalne, jakby od tego pożegn

Komentarze
2012/11/25 22:32:45
Aga, wyglądasz jak milion dolarów :)
-
2012/11/25 23:28:16
dobra niedziela :)
-
2012/11/26 08:54:30
wygladzasz zjawiskowo :)
-
2012/11/26 13:06:01
Przeczytałam wszystko od pierwszej literki do ostatniej kropki. Teraz czas na książki. :)
Pozdrawiam.
-
Gość: leelooo, *.ip.netia.com.pl
2012/11/26 13:54:58
dziękuję za komplementy! Ja już czuję się jak wieloryb i wiem, że czeka mnie równia pochyła, ale pocieszam się też, że m\to stan przejściowy zakończony piękną nagrodą:)

ja 1001 - bardzo mi miło, tak się zastanawiam, ile Ci to czasu zajęło, bo ja chciałabym kiedyś wszystko zarchiwizować, ale przeraża mnie ogrom tego:))
-
2012/11/26 15:37:31
Aga, Skarbie, moja współlokatorka ma na imię Monika, błagam, zmień podpis pod zdjęciem bo tak brzmi jakbym nie wyszła z szafy ;oD
-
2012/11/26 15:44:19
Hehhe, zmieniłam! W ogóle o tym nie pomyślałam robiąc podpisy pod zdjęciami, chyba jeszcze mam dusze studentki, choć to tak dawno było:)))
-
2012/11/27 08:49:22
Trudno policzyć. Trochę i to zajęło ale czytałam z przerwami. Potem wracałam i nie mogłam się oderwać. Czasami czytało mi się Twojego bloga jak książkę. Tyle wydarzeń, tyle zwrotów akcji, tyle emocji i wzruszeń. Dlatego bardzo ciekawa jestem Twoich książek. Już złożyłam zamówienie u Mikołaja.