..................Pomylone słowa składają sie na cud wiersza, pomyleni ludzie składają sie na cud tego świata
Matylda Agnieszka Kacprzyk

Klinika kukieł Agnieszka Kacprzyk
Polowanie Na Niebieskie Migdały


Blog > Komentarze do wpisu

Kobieta da sobie radę

Lubię babki o niewyparzonych językach, kobiety charyzmatyczne, błyskotliwe, a kiedy trzeba ostre jak brzytwa - profesor Środa właśnie do takich należy. 
Kongres otworzyło trio: Bochniarz, Fedak i Środa. Trójka mądrych kobiet o dużym poczuciu humoru.
Na widowni średnia wieku pięćdziesiąt plus. Z jednej strony optymistycznie, że w tym wieku kobiety są wciąż aktywne, z drugiej to dowód na to, że młodsze są zbyt przygniecione ilością obowiązków, aby się szlajać po feministycznych panelach.

Wyjątkiem potwierdzającym regułę była Tymisiowa, która stworzyła biznesowe perpetuum mobile i ma dużo wolnego czasu oraz ja - matka, bankrutka, pisarka, bezrobotna, chałturzystka, frilanserka; niepasujące skreślić wedle uznania.

Z zaskoczeniem przyjęłam wieść o tym, że Polska jest trzecim od końca państwem o najniższym wskaźniku dzietności. Za nami są tylko Włochy i Irlandia. Ta informacja była punktem wyjścia do rozważań na temat konieczności polityki prorodzinnej, która powinna zmierzyć się z  bolączką współczesnej kobiety próbującej łączyć rolę matki z karierą zawodową.

Dopiero teraz, kiedy ten problem dotyka również mnie, rozumiem wagę tej kwestii. I frustrację z powodu politycznej obojętności. Od kilku miesięcy stresuje mnie niepewność, czy od stycznia znajdę miejsce dla Antka w prywatnym (sic!) żłobku.
- Politycy wychodzą z ideologicznego założenia, że kobieta  zawsze sobie poradzi - podsumowała stan rzeczy Środa. - Dlatego nie ma sensu inwestować środki na infrastrukturę żłobkową, składki emerytalne na urlopie wychowawczym czy lepszą egzekucję należności alimentacyjnych.
Kobieta i bez tego jakoś da sobie radę.

Co racja to racja.
Ja na przykład nieźle radzę sobie w niechlubnej roli utrzymanki:)

- A co zrobić, gdy na rozmowie kwalifikacyjnej pada pytanie, czy planuje pani dzieci? - zapytał ktoś z sali.
- Takich pytań nikt zadawać nie powinien - rzekła profesor Środa - ale zawsze można odpowiedzieć: "w naszej rodzinie dzieci będzie miał mąż".

poniedziałek, 13 września 2010, leelooo

Polecane wpisy

 • I tu

  https://www.facebook.com/chuliganica/

 • Co nieco

  co nieco mnie tu: www.chuliganica.wordpress.com

 • Ostatni wpis

  A nie mówiłam, że dzieją się rzeczy przedziwne? Jeszcze rano nie wyobrażałam sobie tego pożegnania, a teraz wydaje mi się to tak naturalne, jakby od tego pożegn

 • W oparach absurdu czyli Kongres Kobiet.

  "Żadna z osób w żadnym rządzie nie była przedmiotem tak ostrych i tak nieuzasadnionych ataków. Ich agresywność obnaża głównie seksizm atakujących, a sytuacja, w

 • Metoda suwakowa Tuska

  Donald Tusk na chwilę (na 10 minut, bo tyle trwało jego przemówienie) opuścił swoje zajęcie Kryzys i wstąpił na Kongres Kobiet. Polacy tym stanem powinni być z

Komentarze
2010/09/13 21:19:42
szkoda, ze Ciebie nie bylo na tym ostatnim panelu. pani Helena Zukowska z Kowali Oleckich, ktora niedawno zaczela 50. rok pracy po prostu wymiotla:) jej tekst roku: plany nie organy - nie musza grac:) warsztaty z Ewa Serwa - REWELACJA!
co ze zdjeciami? podeslesz mi? juz sie balam, ze je tu opublikujesz:):):):)
do soboty! juz sie doczekac nie moge!
-
2010/09/13 21:20:15
acha, szczesliwie mam coraz mniej wolnego czasu- zebys mi tu nie wypominala:)
-
2010/09/14 10:53:28
"w naszej rodzinie dzieci będzie miał mąż" - LOVE!!!
-
2010/09/14 22:38:34
Ja myśle, że to nie kwestia wygospodarowania czasu, tylko poziomu świadomości i przesunięcia w przód etapów życia. Dzisiejsze trzydziestolatki - prznajmniej większość, które znam - nie odnotowało jeszcze poważnego związku na swoim koncie. Przyrosty demograficzne są im równie odległym tematem co fizyka kwantowa.
-
2010/09/15 07:11:33
Ee Bacha, masz obraz stolicy (która znacznie różni się od reszty Polski), na prowncji trzydziestolatki mają już na koncie małżeństwo, dziecko i rozwód w perspektywie:)